معارف دینی
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: محمودی نژاد- میرمحمدی - خجسته صفا - پنجشنبه ٧ بهمن ۱۳۸٩

 

"السلام علی اسیر الکربات"   (سلام برآقایی که گرفتار بلاها بود)

"السلام علی قتیل العبرات" ( سلام بر آقایی که کشته اشکها بود)

"بذل مهجته فیک لیستنقذ عبادک من الجهاله ": سلام برآقایی که خون قلبش را بذل کرد در راه خداتا مردم و بندگان خدا را از جهالت نجات دهد.

ودرانتهای این زیارت می فرماید: وقلبی لقلبکم سلم، وامری لامرکم متبع، ونصرتی لکم معده.

امام صادق(ع) می فرماید هر کس این سه ویژگی را داشته باشد شیعه امام حسین (ع) است. 1- من قلبم و دلم با امام (ع) است. یعنی این آرزوی خوب که ایکاش مادر کربلا بودیم تا لااقل جلوی یک شمشیر را می گرفتیم. این آرزوی خوب را باید بر زبان آورد. 2- دومی کمی سخت تراست، یعنی من تابع امرشما هستم. هرچه شما دستور دهید من تبعیت می کنم و گاه زمانی باید تبعیت کنید از چیزی که علتش را هم نمی دانید.  3- یعنی من در شمار کسانی هستم که می خواهم امام زمان(ع) را یاری کنم و سرباز امام زمان(ع) باشم. اگر قلبت با امام حسین(ع) باشد  و تابع امام زمان(ع) باشی، حتما امام زمان(ع) را یاری خواهی کرد. این سه ویژگی از اربعین و زیارت اربعین بدست می آید.

 

متن سخنرانی دکتر غفارزاده  و  متن کامل زیارت اربعین را در ادامه مطلب بخوانید


ادامه مطلب ...
این وبلاگ کوششی است از جمعی دوست دار اهل بیت که می خواهند در تب و تاب زندگی مادی مخاطب شکوه پیامبر در آیه «یا رَبِّ إِنَّ قَوْمِی اتَّخَذُوا هذَا الْقُرْآنَ مَهْجُوراً » نباشند. جمع صمیمی ما ماهانه در قالب هیئت امام زمان به پای سخن اهل معنا می نشیند تا معارف دینی را به جان بشنود در آیات تدبر کند و به آموزه های دینی عمل نماید.
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :