معارف دینی
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: محمودی نژاد- میرمحمدی - خجسته صفا - پنجشنبه ٥ آبان ۱۳٩٠

امام علی(ع) می فرماید: فرصتها چون ابر گذراست به سرعت می گذرد و بازگشت ندارد.

برکات ورحمتهایی در بعضی ایام وجود دارد که فقط انسان های هوشیار و هوشمند قدر ان ها را دانسته و با برنامه های عبادی، خود را از مواهب آن بهره مند می سازند.

رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم فرموده :

اِنَّ لِرَبِّکُمْ فی ایامِ دَهْرِکُمْ نَفَحاتٌ فَتَعَرَّضُوا لَها لَعَلَّهُ اَن یصیبَکُمْ نَفْحَةٌ مِنْها فَلا تَشْقَوْنَ بَعْدَها اَبداً؛

همانا در در روزگار زندگی شما نسیم‌هایی از سوی پروردگارتان می‌وزد. خود را در معرض آنها قرار دهید، باشد که چنین نسیمی سبب شود که برای همیشه بدبختی از شما دور ماند؛ مبادا که به آن پشت کنید و از آن غفلت ورزید.

دهه اول ذی الحجه یکی از آن فرصت های طلایی است ؛

چرا که رسول خدا (ص) نیز فرموده اند : « روزهایی پاکتر از این دهه، نزد خداوند نیست.

این دهه ایامش معلومات است که در قرآن مجید ذکر آن شده است : واذکرواالله فی ایام معلومات  

دهه اول ذی الحجه یک ماه رمضان کوچک با برکات ویژه است. روزه نه روز اول این دهه ثواب روزه تمام عمر را دارد . مشابه شب های قدر ، شب و روز عرفه را در خود جای داده است و نظیر ماه رمضان که با عید فطر گواهی پاکی بنده را امضا می کند؛ روز عید قربان دارد که تولد دوباره بنده مومن و پاک را بشارت می دهد.

برای دریافت فایل صوتی سخنرانی روی لینک زیر کلیک کنید:

http://www.4shared.com/audio/EG2Rr8t3/90-08-05_s.html

برای دریافت فایل صوتی مداحی روی لینک زیر کلیک کنید:

http://www.4shared.com/audio/eZv4hh3K/90-08-05_m.html


 

این وبلاگ کوششی است از جمعی دوست دار اهل بیت که می خواهند در تب و تاب زندگی مادی مخاطب شکوه پیامبر در آیه «یا رَبِّ إِنَّ قَوْمِی اتَّخَذُوا هذَا الْقُرْآنَ مَهْجُوراً » نباشند. جمع صمیمی ما ماهانه در قالب هیئت امام زمان به پای سخن اهل معنا می نشیند تا معارف دینی را به جان بشنود در آیات تدبر کند و به آموزه های دینی عمل نماید.
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :