معارف دینی
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: محمودی نژاد- میرمحمدی - خجسته صفا - پنجشنبه ٢٤ فروردین ۱۳٩۱

در کتاب آداب الصلاه آمده : آیا می دانید چرابه نماز می گویند صلاة ؟ عرب چوب های کج را که دراثر حرارت راست می شوند را صلاه می گوید. در نماز باید اینطور شکست و حال خوب پیدا کرد.

یک خواندن نماز داریم و یک اقامه نماز. قرآن نفرموده نماز بخوانید، فرموده نماز را اقامه کنید یعنی هم خودتان بخوانید هم به اطرافیانتان بگوید بخوانند و فضا و محیط را طوری آماده کنید که همه نماز بخوانند برای نماز باید هزینه کرد. برای نماز خوان شدن بچه باید فکر کرد باید هزینه کرد . قرآن پس از دستور به اقامه می فرماید بر آن استقامت کن. استقامت مالی، فکری، برنامه ای و... حوصله داشته باش صبر به خرج بده.

قرآن می فرماید"یقیمون الصلاة"، در عربی از فعل مضارع تداوم و استمرار برداشت می شود یعنی مومنین دائم در حال نمازند امام باقر (ع) فرمودند: هرکس به هرچه بخواهد میرسد و اگر نرسد به منتهی آن میرسد . در سال جدید بنا را براین بگذاریم که دستی به سر وصورت نمازمان بکشیم . اگر بخواهیم حالمان را درنماز عوض کنیم حتما به آن می رسیم .

متن کامل سخنرانی دکتر غفارزاده را در ادامه مطلب بخوانید

 

برای دریافت فایل صوتی سخنرانی روی آدرس زیر کلیک کنید:

http://www.4shared.com/music/teZTUYcw/91-1-24s.html

برای دریافت فایل صوتی مداحی روی آدرس زیر کلیک کنید:

http://www.4shared.com/music/nAf3eeLR/91-1-24m.html


ادامه مطلب ...
این وبلاگ کوششی است از جمعی دوست دار اهل بیت که می خواهند در تب و تاب زندگی مادی مخاطب شکوه پیامبر در آیه «یا رَبِّ إِنَّ قَوْمِی اتَّخَذُوا هذَا الْقُرْآنَ مَهْجُوراً » نباشند. جمع صمیمی ما ماهانه در قالب هیئت امام زمان به پای سخن اهل معنا می نشیند تا معارف دینی را به جان بشنود در آیات تدبر کند و به آموزه های دینی عمل نماید.
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :