معارف دینی
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: محمودی نژاد- میرمحمدی - خجسته صفا - پنجشنبه ٥ امرداد ۱۳٩۱

پیامبر در جمعه آخر ماه شعبان در بین خواصی از مردم خطبه ای بیان فرمودند. ناقل روایت امام رضا(ع) است و از قول امیرالمومنین . حدیث بسیار محکم است و شکی در تک تک کلمات و جملات آن نیست. در کتاب شیخ صدوق هم آمده است.

در این خطبه پیامبر وظایف یک مؤمن حقیقی را تشریح کردند. سفارشات ایشان راهنمای کسانی است که قصد دارند از مواهب ماه مبارک رمضان بهره مند شوند و در ردیف مهمانان حقیقی ضیافت الله قرارگیرند.

 

ماه خدا با برکت رحمت و مغفرت به شما روی کرده است. ماه رمضان با خوشرویی به سوی شما آمده است.  این ماه بهترین ماه نزد خداست. روزه های آن بهترین روزها و شبهای آن بهترین شبهاست و ساعات آن بهترین ساعت هاست.

ای مردم . در این ماه همگی دعوت شده اید به مهمانی خدا

خداوند شما را به بزرگی دعوت کرده و شما را اکرام کرده است. نفس های شما در آن تسبیح و خوابتان عبادت و اعمالتان در این ماه قبول و دعای شما در آن مستجاب است. پس با نیت های خالص و قلوب پاک از خدا بخواهید که توفیق روزه داری و تلاوت قرآن را به شما عنایت کند. شقی و بدبخت، آن کسی است که در این ماه بزرگ، از آمرزش خدا بی بهره شود.


متن کامل سخنرانی دکتر غفارزاده را در ادامه مطلب بخوانید


ادامه مطلب ...
این وبلاگ کوششی است از جمعی دوست دار اهل بیت که می خواهند در تب و تاب زندگی مادی مخاطب شکوه پیامبر در آیه «یا رَبِّ إِنَّ قَوْمِی اتَّخَذُوا هذَا الْقُرْآنَ مَهْجُوراً » نباشند. جمع صمیمی ما ماهانه در قالب هیئت امام زمان به پای سخن اهل معنا می نشیند تا معارف دینی را به جان بشنود در آیات تدبر کند و به آموزه های دینی عمل نماید.
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :