معارف دینی
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: محمودی نژاد- میرمحمدی - خجسته صفا - جمعه ٤ اردیبهشت ۱۳٩٤

پس از برگشت از سفر پیاده روی نجف تا کربلا و زیارت امام حسین ع در ایام اربعین حال و هوایی دیگر داشتم، حال و هوائی که صرفا˝ تجربه آن را در زمان حضور در جبهه داشتم.  در مرام کسی که بر سر سفره امام حسین(ع) از نعمت اطعام او بهره معنوی می برد تنها خوری! مترود است و ناپسند به همین دلیل عزم جزم کردیم که با زبان محاوره، شرح مختصری از حال و هوای خود را جهت استفاده و هوائی کردن دیگران آماده نمائیم.

پس از آن که نوشته به اتمام رسید، به سخنان حجت الاسلام میر باقری در برنامه سمت خدا تاریخ  92/09/30  برخوردیم که مبانی نظری حس و حال ما را بر مبنای آیات و روایات تشریح کرده بودند. یکی وجدان بر اساس  تحقیق و غور در آیات و روایات و دیگری وجدان بر اساس حرکت در میدان عمل ( و ورود به دستگاه امام حسین ع )که ایشان، خود تدبیرمان کرد، تطهیرمان کرد، بر اخلاص مان افزود و در نهایت با تکریم و انواع صله ها به سمت شهر و دیارمان راهی نمود.

 

شرح کامل سفر نامه را در ادامه مطلب بخوانید

متن پرسش و پاسخ با حجت الاسلام والمسلمین میر باقری با عنوان " اربعین حسینی ، تجلی زیارت و ولایت " را در اینجا بخوانید


ادامه مطلب ...
این وبلاگ کوششی است از جمعی دوست دار اهل بیت که می خواهند در تب و تاب زندگی مادی مخاطب شکوه پیامبر در آیه «یا رَبِّ إِنَّ قَوْمِی اتَّخَذُوا هذَا الْقُرْآنَ مَهْجُوراً » نباشند. جمع صمیمی ما ماهانه در قالب هیئت امام زمان به پای سخن اهل معنا می نشیند تا معارف دینی را به جان بشنود در آیات تدبر کند و به آموزه های دینی عمل نماید.
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :