معارف دینی
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ

حضور در جلسات ذکر توصیه شده است تا به یاد بیاوریم چیزهائی را که غفلت و بی توجهی به آن ها باعث شده از مسیر خارج شویم. نصایح بسیار است ولی، نسخه هائی اثر بخش هستند که اولاً دل ما را منقلب و متوجه کنند و ثانیاً عملی باشند و بتوانند ما را به مسیر برگردانند و یا در مسیر نگه دارند.

  • ایجاد رابطه با یکی از ائمه یک راه کار شفا بخش است. حاج آقای دولابی در روایتی نقل کردند که کُُلنا سُفن و لکن سفینةالحسین اَسَرع (همه ما کشتی هستیم ولی کشتی امام حسین سریعتر است).
  • راه کار عملی نیز در این بیت جمع شده است:
  • صُمت و جُوع و سَهَر و خلوت و ذکر به دوام    ناتمامان جهان را کند این پنج تمام

صُمت  کم حرف زدن است؛ جوع، کم خوردن است؛ سَهَر کم خوابیدن و شب بیداری است؛ خلوت، گوشه گیری و و حسابرسی به اعمال است و ذکر به دوام، نه فقط ذکر زبانی بلکه عجین سازی تمامی اندام است  با حق، یعنی حق ببینی، حق بشنوی، حق بگویی، حق بروی

 

 

نوشته شده در پنجشنبه ۱٤ شهریور ۱۳۸٧ساعت ٦:٠٠ ‎ب.ظ توسط محمودی نژاد- میرمحمدی - خجسته صفا نظرات ()

این وبلاگ کوششی است از جمعی دوست دار اهل بیت که می خواهند در تب و تاب زندگی مادی مخاطب شکوه پیامبر در آیه «یا رَبِّ إِنَّ قَوْمِی اتَّخَذُوا هذَا الْقُرْآنَ مَهْجُوراً » نباشند. جمع صمیمی ما ماهانه در قالب هیئت امام زمان به پای سخن اهل معنا می نشیند تا معارف دینی را به جان بشنود در آیات تدبر کند و به آموزه های دینی عمل نماید.
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :