معارف دینی
قالب وبلاگ

حضور در جلسات ذکر توصیه شده است تا به یاد بیاوریم چیزهائی را که غفلت و بی توجهی به آن ها باعث شده از مسیر خارج شویم. نصایح بسیار است ولی، نسخه هائی اثر بخش هستند که اولاً دل ما را منقلب و متوجه کنند و ثانیاً عملی باشند و بتوانند ما را به مسیر برگردانند و یا در مسیر نگه دارند.

  • ایجاد رابطه با یکی از ائمه یک راه کار شفا بخش است. حاج آقای دولابی در روایتی نقل کردند که کُُلنا سُفن و لکن سفینةالحسین اَسَرع (همه ما کشتی هستیم ولی کشتی امام حسین سریعتر است).
  • راه کار عملی نیز در این بیت جمع شده است:
  • صُمت و جُوع و سَهَر و خلوت و ذکر به دوام    ناتمامان جهان را کند این پنج تمام

صُمت  کم حرف زدن است؛ جوع، کم خوردن است؛ سَهَر کم خوابیدن و شب بیداری است؛ خلوت، گوشه گیری و و حسابرسی به اعمال است و ذکر به دوام، نه فقط ذکر زبانی بلکه عجین سازی تمامی اندام است  با حق، یعنی حق ببینی، حق بشنوی، حق بگویی، حق بروی

 

 

[ پنجشنبه ۱٤ شهریور ۱۳۸٧ ] [ ٦:٠٠ ‎ب.ظ ] [ محمودی نژاد- میرمحمدی - خجسته صفا ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

این وبلاگ کوششی است از جمعی دوست دار اهل بیت که می خواهند در تب و تاب زندگی مادی مخاطب شکوه پیامبر در آیه «یا رَبِّ إِنَّ قَوْمِی اتَّخَذُوا هذَا الْقُرْآنَ مَهْجُوراً » نباشند. جمع صمیمی ما ماهانه در قالب هیئت امام زمان به پای سخن اهل معنا می نشیند تا معارف دینی را به جان بشنود در آیات تدبر کند و به آموزه های دینی عمل نماید.
موضوعات وب
آرشيو مطالب
امکانات وب